Blog DETAY

anasayfa hakkında

Fitness Nedir?

Fitness denince aklımıza insanların sağlıklı ve formda olmak için yaptığı egzersizler, sağlıklı yaşam alışkanlıkları geliyor. Ayrıca fitness bir spor branşı, yani insanların ne kadar formda olduğunu podyumda gösterdiği, formunu geliştirmek için de spor salonlarında egzersiz makineleri veya ağırlıklarla çalıştığı bir branş.

Bugünlerde spor salonu, internet, TV dizileri gibi birçok yerde “fit olmak” veya “fitness” tabiri çok sık kullanılıyor. Fakat yukarıdaki tanımın ötesinde, fit olmayı estetik görünen kas yapma, düşük yağ oranı veya selülitleri olmayan bacaklardan ibaret sanmamalıyız!

‘Fit olma’ tanımı aslında ilk olarak şu şekilde yapılmıştır: “Bir organizmanın çevre şartlarına uygunluk derecesi ve neslini sürdürebilmesi’’. Yani bu tanıma baktığımız zaman aslında fitness yalnızca sandığımız gibi estetik kaslar, düşük yağ oranı ve güzel görünümden ibaret değildir, çok daha fazlasıdır! Fitness: verilen fiziksel bir ödevi en güvenli ve etkili şekilde gerçekleştirebilme becerisi, yetenekleridir..

3 yorum

Serkan Akatar 01 kasım 2022

Merhabalar, umarım soruyu doğru yere yazıyorumdur. Ben deniz işinde çalışıyorum vardiya sistemi de şu şekilde bir hafta 7/24 çalışıyorum, bir hafta 7/24 tatil yapıyorum o yüzden ayda iki hafta salona gitme şansım var işyerinde kaldığım için. Şimdi bir hafta dolu bir hafta boş şekilde salona gitmek verimli olur mu sizce ya da başka bir öneriniz olur mu? Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Hasan Toprak 05 kasım 2020

Hocalarim definasyon kitabinizi almak istiyorumda ilk defa spora basliyacagim ve baslangic seviyesi antreman kac haftada degisiyor yani 3 ay boyunca antreman aynimi acaba kitap aciklama videonuzda sayfalari cevririken baslangin hemen arkasinda orta seviyeyi gordum oyuzden soruyorum

Mert Rüzgar 11 kasım 2020

İşte VELİZMAN GYMLİK Hareket, işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık.

yorum Yap

AĞIRLIK ÇALIŞIRKEN NEFES VE CORE STABİLİTESİ

Sporda nefes alımı ve core kaslarını aktif edebilmek oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ağırlık kaldırırken nefes biraz daha önemli hale geliyor, çünkü yükleme yaparken gövde stabilitemizi düşünmek zorundayız. Bu bölgedeki karın, bel ve oblik kaslarını aktif edebilmeliyiz. Bunu yapabilmek için bazı core stabilitesi egzersizleri var ve bunları aşama aşama nasıl uygulamanız gerektiğini göreceksiniz.

devamı için tıkla

Adres

Alacaatlı Mahallesi. Alacaatlı Cad. No.70 Çankaya ANKARA

Velizmangym@gmail.com

+0312 258 2106

Bülten

Haber bültenimize abone ol

Bize katılmak için

Web hosting by Somee.com